Nagyon unalmasok az indexesek menetrendszerű futballkesergői. Nem tudják megunni azokat a szokásos toposzokat, amelyekkel kattintást kell hozni. A tuti az, ha unalomig ismétlik, hogy kevesen járnak meccsre. Pedig az a helyzet, hogy az MLSZ változtatásai révén emelkedett a nézőszám az NB 1-ben. Nem is akármennyivel, a tavaly őszhöz képest a meccsenkénti átlagot tekintve, majd 25%-kal.
A bajnokságot összefoglaló cikkükben azt írják, hogy „csak elvétve találkoztunk nézőkkel, pedig az MLSZ a szezon előtt újabb reformokkal - pl. a tv-közvetítések csökkentésével, a családbarát szektorokkal, stb. - igyekezett egyre több embert becsalogatni.” Meg olyat is, hogy „mondjuk ki, érdektelenné vált a honi futball.”
A valóság éppen az, hogy jelentősen nőtt a nézőszám.
„A 2015–2016-os NB I-es szezonban az eddigi 19 forduló alatt (114 meccs) 329 589 néző váltott jegyet a mérkőzésekre. Fordulóként átlagosan 17 347-en, ami 2891-es átlagot jelent meccsenként.
A 2014–2015-ös őszi szezonban, amikor még tizenhat csapatos volt a bajnokság lebonyolítási rendszere, 17 forduló alatt (136 mérkőzésen) összesen 319 ezren voltak NB I-es mérkőzéseken. Fordulóként 18 765-en, ami 2346-os átlagot jelent meccsenként.
Mivel ebben a bajnoki idényben már csak tizenkét csapat szerepel, és az ősszel két fordulóval többet rendeztek, mint tavaly ilyenkor (22 mérkőzéssel volt most kevesebb), egymáshoz viszonyítani csak a meccsenkénti átlagot érdemes figyelembe venni. Ebből viszont jól látszik, hogy átlagosan nagyjából ötszáz nézővel többen voltak NB I-es meccseken most, mint a 2014–2015-ös őszi szezonban.”
Rossz dolog, ha szembejönnek a számok és kiütnek egy bevett fikázást. Rossz dolog, megírni, hogy nincs esélyünk kijutni az Európa Bajnokságra, aztán csodálatos játékkal ütötték ki a fiúk a norvégokat. Rossz dolog szidni azt az MLSZ-t, amelyik igyekszik tenni valamit, ha pedig hibázik, akkor elismeri.
Konstans fikázásból nem lett volna Európa Bajnokság. Mondjuk ki, nőtt az érdeklődés a honi futball iránt.